Language: pl | eng

Polska Szkoła - informacje dla rodziców


NA TEJ STRONIE:
Dlaczego warto wysyłać dziecko do polskiej szkoły?
Na co zwrócić uwagę?
Lista i typy polskich szkółDLACZEGO WARTO POSŁAĆ DZIECI DO POLSKIEJ SZKOŁY?

Dobrze prowadzona polska szkoła zapewnia dziecku:
Polska szkoła to nade wszystko atrakcyjna, rozwijająca forma spędzania wolnego czasu i żywy kontakt z rówieśnikami, dla których język polski jest również językiem dziedziczonym.

Uczestniczenie w zajęciach polskiej szkoły, jak we wszelkich innych zajęciach dodatkowych, wymaga od dzieci i rodziców dyscypliny, zorganizowania i poświęcenia. Wyzwanie to jednak, z wyżej wymienionych powodów, z całą pewnością warto podjąć.NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Bardzo ważne jest, by rodzic również był aktywną stroną przygody z polską szkołą. Zachęcamy do rozmów z nauczycielami o programie nauczania i materiałach wykorzystywanych na lekcjach – przed zapisaniem dziecka do szkoły, jak i w trakcie nauki oraz do czynnego uczestnictwa w życiu szkoły.

Warto ponadto sprawdzić, czy nauczyciele pracujący z dziećmi mają po temu odpowiednie kwalifikacje.LISTA I TYPY POLSKICH SZKÓŁ

Na świecie działa kilkaset szkół polonijnych. Istnieją zatem spore szanse, że jedna z nich znajduje się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.

W serwisie informacyjnym portalu www.polska-szkola.pl znaleźć można adresy kilkuset szkół polonijnych z całego świata.

Poszukując szkół na terenie Wielkiej Brytanii warto także przejrzećrejestr Polskiej Macierzy Szkolnej.

Warto ponadto prześledzić inne zasoby Internetu (włączając stronę internetową konsulatu RP właściwego dla miejsca zamieszkania), lokalne media polonijne, czy tablice ogłoszeń przy polskiej parafii.Szkoły polskie działające poza granicami kraju dzielą się na kilka typów:


Więcej informacji na temat różnych typów szkół można znaleźć na stronie ORPEG.
NASZE PROJEKTY

Kleks_button

Podaruj_logo

Kleks_button

Kleks_button

Kleks_button


Copyright © 2022 Appla.org
APPLA is a registered charity (SCIO) with charity number SC045911

Polityka prywatności/Privacy policy